| Florin_Florin_1996 a întrebat:

Cand accelerez motorul la Cielo ( 1, 5 sohc 8 valve ) da in nas iar cand se reduce din acceleratie intrerupe si da rateuri iar la ralanti merge rotund. De ce?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt rateuri pe toba, sau sub capota?
Daca sunt pe toba, si le da in special la accelerarea mai brusca si la decelerare, e problema din aprindere. Ce anume de la aprindere nu pot sti, pentru ca nu cunosc acest motor. As zice ca e dereglat avansul, sau are o eroare la citirea turatiei, probabil are senzor pe volanta, ala ar putea fi problema.
Du-te la un mecanic.