| Elena_Eledumitrascu_1986 a întrebat:

Salut,am o intrebare pentru voi.am un cielo daewoo din 1995 si am o problema la ea. dimineata pa prima cheie si a doua se opreste motorul cand incerc sa o accelerez parca ii tai benzina,iar apoi cand motorul se incalzeste merge binisor, dar cand o accelerez se intrerupe si isi ia demaraj mai greu.cand reduc in treapta fara sa pun frana se aprinde beculetul de la motor, iar cand accelerez se stinge.asta e intreabarea mea si va rog sa imi raspundeti cat mai repede.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Beculetul indica presiunea scazuta la ulei. Posibil sa ai nevoie de o segmentare. Fumul de la esapament ce culoare are? Verifica deasemeni nivelul uleiului. Poate fi sub limita minima normala.

3 răspunsuri:
| xf1ref a răspuns:

Daca se aprinde becul de la motor e clar ca indica o defectiune, pe la injectoare, vreun senzor. ceva ce tine de managementul motorului. Cel mai bine te duci cu ea pe tester sau la un mecanic priceput.

| hubba1234 a răspuns:

Motorul poate sa nu isi faca compresie

| Ciprian_Grosu_1980 a răspuns:

La masina ta ii trebuie aer schimba filtrele