| bubu1224 a întrebat:

Cand masina era pornita am bagat din greseala in marsarier fara sa calc ambreiajulsad masina are de suferit din aceasta cauza? e prima data cand mi se intampla astasad

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu este un lucru atat de grav, conditia este sa nu se mai repete, pentru ca exista riscul sa distrugi pinioanele de pe axul principal.

5 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Mai futaciosule pagina asta este facuta pentru cei care au nevoie de ajutor si nu pentru care se plictisesc si pun intrebari idioate ca tine. Ai inteles sau trebuie sa iti fac o schita?

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Wa pai cum a intrat in marsalier? normal n-ar fi trebuit sa te lase sa bagi...ins ca masina suferea de mult daca a intrat fara sa calci ambreiajul...normal n-ai cum sa intre in viteze sau marsalier fara ambeiajhee hee

| DrAw a răspuns:

Eu zic ca nu e nici o problema si mie mi s-a intamplat!

| artevo a răspuns:

Depinde. majoritatea au protectie la asa ceva. daca s-a auzit un mic si scurt zgomot de metal pe metal nu-i pb, daca a fost mai prelung pentru ca n-ai scos repede batzu... da o tura la un service.

| Sofer a răspuns:

Normal nu poti baga in viteza fara sa calci ambreiajul. Imposibil.