| herbalist a întrebat:

Cand se incepe scoala de soferi pentru cat A?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Din punct de vedere legislativ o poti incepe oricand doar ca nu ai unde iarna, nu din cauza legislatiei rutiere, ci din cauza codului de aplicare al regimului poligoanelor auto care prevede sa nu permita accesul in poligon a motocicletelor, mopedelor si scuterelor decat in perioadele anului cu conditii meteo favorabile, si conditiile meteo favorabile sunt considerate intr-un poligon in prima zi in care dupa data de 1 martie trec 3 saptamani fara a se forma gheata, polei sau zapada!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform legislatiei rutiere se poate incepe cu 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani. Numai bine!

| Dash a răspuns:

O incepi cand vrei. Odata ce ai platit taxa de inscriere.