| Danilet_Petrisor_1997 a întrebat:

Am 17 ani...pot incepe scoala de soferi de la varsta asta?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere se poate incepe cu cel mult 3 luni inainte de implinirea varstei minime prevazute pentru categoria pe care o vrei, pentru categoria B se poate incepe la 17 ani si 9 luni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O poti incepe la 17 ani si 9 luni urmand ca orice examen sa il dai abia dupa 18 ani

| EuDoarEud a răspuns:

Daca nu mai ai mult pana faci 18. poti. daca abia i-ai implinit nu cred :/

| Danilet_Petrisor_1997 explică (pentru EuDoarEud):

Dar am auzit de la unii ca merge si de la 17 ani inceput... thinking