| anonim_4396 a întrebat:

Pot incepe scoala de soferi de la 17 anibig grinbig grinbig grin?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, nu poti incepe, decat pentru permis de subcategoriile A1 si B1. Pentru permis de categoriile A ori B scoala se poate incepe cu maximum 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani. Numai bine!

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Pentru categoria B este necesar să ai varsta de 18 ani atunci când dai examenul, însă poti incepe scoala cu 3 luni inainte).

| Nicoleta a răspuns:

Poti face scoala la 17 ani doar pentru categoriile A1 si B1. Pentru categoria B, te poti inscrie cu 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani, dar tot nu poti obtine cartenul mai devreme.In cel mai fericit caz, poti fi programat la examen in ziua in care implinesti 18 ani.

| darrio2007 a răspuns:

Da.Dar daca iei examenul, permisul il primesti dupa ce implinesti 18 ani.

| madistrez a răspuns:

Da, in poligon pe raspunderea ta sau oricunde cu masina parcata

| katherine09 a răspuns:

Scoala de soferi se poate face cu 3 luni inainte de a implinii 18 ani, dar examenele le dai dupa ce faci 18 ani.

| Delia_7923 a răspuns:

Da parca de la 17 ani jumatebig grin

| lory_6894 a răspuns:

Scoala o poti incepe de la 17 ani dar dai sala sh orasul la 18
parerea mea este ca sa mai ast ca poate uiti ce ai facut... oricum faci cum vrei:*