| anonim_4396 a întrebat:

Care dintre masinile: Opel Meriva 2003 si Renault Scenic 2001 este mai buna?

Răspuns Câştigător
| Rock10 a răspuns:

Cu toata caldura iti recomand Opel Meriva. Acum depinde mult si de starea celor 2 masini (nr. de kilometri rulati, dotarile, motorizarea etc). Opel-uriel mi se par mult mai fiabile si mai rezistente.
Intotdeauna voi fi adeptul calitatii germane si nu a chilipilurilor frantuzesti.
Succes

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Din câte ştiu eu, Opel este considerată o firmă mai bună decât Renault. Nu contează ce maşină îţi iei. Important e să îţi placă ţie. Nu trebuie să ţii cont de părerile altora.
Pa-pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu as zice Opel Meriva dar de ce pui intrebarea adc vrei s-ati cumperi sau asa simplu?

| Raulg2409 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, dar nu stiam la care sa ma orientez!

| boss97 a răspuns:

Opel-urile sunt mai bune si mai puternice si piesele sunt mai ieftine.