| Iulian0000 a întrebat:

Care e cea mai buna motocicleta din urmatoarele :
Aprilia
Bmw
Ducati
Gilera
Harley-Davidson
Honda
Kawasaki
Ktm
Malaguti
Piaggio
Suzuki
Yamaha

Răspuns Câştigător
| Fancyuiop a răspuns:

Suzuki

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De cand *** concureaza Piaggio, Malaguti, Aprilia, si restul paraitoarelor pentru adolescenti, cu Harley?
Cel putin idioata intrebarea!

| JohnnyBi a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Aprilia are si motoarecde 1000cmc bune. Si harley pica in groapa cu rahat in fata la bmw s1000rr sau mv augusta sau ducati panigale 1198. Pe toate planurile. Acceleratie, top speed, fiabilitate, pretul pieselor de schimb...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru JohnnyBi):

Ma refeream mai mult la destinatia motocicletelor; nu stiu cate din marcile de mai sus fac choppere, si nu stiu cate motociclete de oras face Harley.
De aia mi se pare aiurea intrebarea, probabil pusa de un copil.

| JohnnyBi a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Cauta suzuki intruder 1800 sau triumph rocket. fac harley sa fie copil rolling on the floor

| black34white a răspuns:

Va garantez eu ca Ducati se pi"a pe toate happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru JohnnyBi):

Mda, dupa poze par ok laughing
Mai mult stii ca n-am de unde sa stiu.
Dar ma irita tonul intrebarilor de genul; nu cred ca e cazul sa se formeze topuri dupa marci, indiferent ca vorbim de aparatura electrocasnica, masini, materiale de constructii sau conserve de carne.
In ziua de azi, consider ca e un mare avantaj ca avem de ales intre multe branduri, si fiecare isi alege in functie de buget, nevoie si gust.
Mi se pare o mare prostie sa ne formam prejudecati de genul : Volkswagen face cele mai bune masini, se pisa pe restul; Nokia face cele mai bune telefoane, Alcatel cele mai proaste; Dero spala bine; Coca-Cola e cel mai bun suc s.a.m.d.
In realitate, fiecare isi dezvolta produsele diferit, si au strategii de piata diferite, adresandu-se de cele mai multe ori, unui segment de piata care nu e inca acoperit.
Drept urmare, daca eu conduc Opel, nu inseamna ca aia cu Volkswagen trebuie sa se 'pise pe masina mea', inseamna ca am preferat o masina ieftina, care sa-mi mute stomacul pe serpentine.
Daca beau Pepsi nu inseamna ca nu ma intereseaza ce suc beau, mie personal Coca-Cola mi se pare ca are gust de pastile, imi raman flegme in gat de la ea, si nu mi se pare suficient de dulce, chiar daca nu-i Light.
Daca Nokia face cele mai bune telefoane, atunci de ce Alcatelul meu cu clapita, cumparat SH in 2006, cand eram in scoala generala, inca functioneaza perfect, si tine bateria 2-3 zile?
De asta ma oftica genul asta de intrebari.