| ForgetThatShit a întrebat:

Care e diferenta dintre golv V si golf V GTI?

Răspuns Câştigător
| ȘefuLaValută a răspuns:

GTI e versiunea de performanta a lui Golf 5.Cu aspect mai sportiv si performante mai bune.GTD e tot o versiune de performanta, insa diesel si a aparut de la Golf 6\7 incoace

| ForgetThatShit explică (pentru ȘefuLaValută):

Ce poti spune de consum?

6 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Golf Gti este mult mai puternic are motor mult mai puternic fata de un golf V...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Diferenta e de vreo 100cp

| ȘefuLaValută a răspuns:

Cam 12 in oras si aproximativ 7 in afara in functie de stilul de condus, distanta, starea masinii si consumatori. Spre exemplu AC, incalzire, faruri etc

| ForgetThatShit explică:

Despre consum ce puteti spune?

| angelpodar a răspuns:

Nu poti spune astalaughing) golf 5este un model de baza si apare in mai multe versiuni: TDI, GTI, GTD... varianta GTI este varianta GandTour pe benzină. Sper ca te-am ajutat!