| Gratis_Ponturi_1984 a întrebat:

Care este diferenta dintre golf break si bora break?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In afara de elementele ce tin de aspect, din partea din fata (faruri, grila, capota, aripi, bara...), tehnic vorbind sunt identice. Pana si Skoda Octavia este de fapt un Golf 'imbracat altfel'.
Poate au avut alte dotari disponibile, Bora mi s-a parut putin mai 'premium', am vazut mai multe Bora cu dotari pe care nu le-am prea vazut pe Golf: bandouri nichelate, tapiterie din plus de culoare bej.
Oricum, mecanic vorbind, e aceeasi masina.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bora este versiune berlina a golfului. nu am auzit de bora break, sau daca exista e fix acelasi lucru cu golf ul break

| Gratis_Ponturi_1984 explică (pentru suntserios):

Nu e acelasi lucru te rog sa te interesez.As dori mai multe date tehnice diferente intre ele daca se poate.