| Heres_Sergiu_1998 a întrebat:

Care este cea mai rapida masina din intreaga lume?

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

417 cu bugatti veiron. au facut arabii ceva gen 5000 cai dar nu are anvelope sa treaca de 400 cu ea. teoretic motorul cica duce 790, dar limitata datorita imposibilitatii trecerii de 400 sau ~400 din cauza lipsei anvelopelor sa reziste la fortele fizice (nu stiu fizica, eh) de la viteza aia.

11 răspunsuri:
| MuciGelatinoşi a răspuns:

Batmobile-ul.

| Zambaretu1 a răspuns:

Nissan GT-R 35 2000 cai putere.
Are in bord 440 si ia 100km in 2, 5 secunde.

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Zambaretu1):

Nu stiu cum sa te dezamagesc dar cel mai puternic GT-R are abia undeva la 1300cai si ala tunat pana in capul oaselor. Viteza maxima atinsa a fost de 380km doar. Sa nu mai zic ca varianta standard are undeva la 500cai

| RB26DETT a răspuns (pentru Adminiiimistergraspunsurile):

Mda, 194 km/h pentru unii este cea mai mare viteza din lume, epic :))
uite aici lista cu cele mai rapide masini din lume http://top10thebest.com/top-10-fastest-cars/

| Florian20405 a răspuns (pentru Adminiiimistergraspunsurile):

Corectt laughing
Bine nu sunt toate asa big grin
Vad ca esti cam anti volkswagen rolling on the floor
Si eu sunt anti frantuzoaice big grin

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Dacia 1300 cu toba sparta.

| critikl a răspuns:

Hennessey Venom GT daca te referi la masinele de serie, stok.
Hennessey, care are un V8 biturbo de 7, 0 litri ce produce nu mai puţin de 1.244 CP şi 1.565 Nm, a accelerat de la 32, 1 km/h (20 mile/oră) până la 193, 1 km/h (120 mile/oră) în doar 7, 71 secunde, iar apoi până la 354 km/h (220 mile/oră) a mai avut nevoie de încă zece secunde.

Răspuns utilizator avertizat
| CalinEduard a răspuns:

Eu am vazut una pe programul history chanel sau discovery era ca un avion fatra aripi si prindea 700 km sau cv de genul si ii zice super sonic car sau cv de genul doar ca nu prea era masina pti sa dai o cautare si o sa vezi