| Roxu a întrebat:

Care este cel mai sigur mijloc de transport?

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

ÎN conditiile date nici un mijloc de transport nu e sigur, nici in situatia in care te deplasezi pe jos, pe picioarele tale.Cand e sa se intample si e necesarv sa parasesti aceasta lume, vine aia cu coasa si te stange de pe drumuri si a scapat lumea de tine.

34 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Elicopterul usor.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Avionul, ca e mai mare si mai bine organizat.

| andrey23 a răspuns:

Trenul happy

| cd92 a răspuns:

TGV-ul francezilor, rapid si foarte bun daca stai sa te gandesti cat stai in trafic.winking

nony
| nony a răspuns:

Dupa toate statisticile, avionul ete cel mai sigut mijloc de transport... dar si cand vine beleaua nici ca mai scapi big grin

| AvalohAlyn a răspuns:

Parerea mea este ca trenul.

| dadaaaaa a răspuns:

Poi in momentu de fata nu e nimic sigur...mersu p jos.nu vezi catzi oameni sunt calcatzi d masini.cu trnu tot mai multe trenuri s rastoarna... d masina ce sa zici in fiecare zi sunt peste 50 d accidente.cu avionul tot mai multe avioane cad.in rest? ce ar putea fi? nu mai mergi cu nimic stai in casa daca vrei sa fi in sigurantza

| alexdop21 a răspuns:

Dupa statistici raportate la numarul de pasageri avionul ar fi cel mai sigur, apoi trenul si tot asa, dar daca stai sa te uiti nitel asa parca ai mult mai putine sanse sa scapi din avion decat dintr-un accident de tren

| Rrrretarded a răspuns:

Mai mumoasa...imi pare rau dar trebuie sa te contrazic...trenurile merg incet in romania... n-ai auzit de TGV(train de grand vitesse) care merge cu peste 200 de km/h...si sunt multe alte exemple... daca nu stiai tehnologia a evoluat de-a lungul timpului

| mami a răspuns:

Tricicleta - de - este impinsa de mami, tati si au ei grija sa nu se intample nimica rau cu bebelasul

| Elly4all a răspuns:

Pejosul.

| just4fun_8801 a răspuns:

Avionul/elicopterul

| RetroX a răspuns:

Bicicleta medicinala laughing

| SweetCandy a răspuns:

Trenulhappy

| Cryssy a răspuns:

Avionul

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu cred ca trenul big grin Merge incet si de aiawinking

| utzuman2006 a răspuns:

Teleportarea...rolling on the floor

| ALY_2447 a răspuns:

In lumea in care taim nu mai exista mijloc sigur de transport poate caruta sau roaba dar eu personal nu as conta nici pe ele

| maria_5001 a răspuns:

Cu avionul care se pare ca este cel mai sigur.nu poti merge doua statii mai incolo.
Cel mai sigur e cel condus de un om cu experienta... dar nici atunci nu se stie cine intra in el

| alexdad16 a răspuns:

Autobuzulhee hee

| adorra a răspuns:

Trenul k de tamponat laughing nu te poti tampona da poti sa ii tamponezi pe altii...laughing

| yoo20 a răspuns:

Cel mai sigur mijloc de transport e avionul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersul pe jos cat mai departe de carosabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se zice ca avionu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avionul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

avoinul si apoi poate mersul pe bicicleta tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Picioarele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu a spus masina! pai de ce? daca ai un tanc de masina! esti mai sigur in el, decat orice alceva! De ce autoritatile sunt transportate cu masini?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersul pe jos laughing)) Dar daca e. vb aia.nici ala. nu stii cand vine un sonat, se urca pe trotuar si te-a curatat.