Întrebare recomandată | Edmonds2342 a întrebat:

Care este diferența dintre geamuri ionizate și geamuri cu folii fumurii? (domeniul auto)

Răspuns Câştigător
| Jouliete a răspuns:

Uite aici diferente intre ele:
https://www.romaniaforum.ro/topic/751-geamuri-fumurii-folie-sau-ionizare/

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ionizarea e un proces chimic aplicat sticlei. Folia e doar folie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geamurile ionizate vin din fabrica de obicei si au un strat cromat.Foliile sunt fumurii

| NeaNicu78 a răspuns:

Diferența este că la un geam ionizat o zgârietură nu o poți remedia ușor, iar la folie poți să o schimbi în caz de deteriorare, recomand folie fără doar și poate. Baftă și să auzim numai de bine

| Simpatic a răspuns (pentru NeaNicu78):

Corect, unii avem geamuri ionizate din fabricawinking

| NeaNicu78 a răspuns (pentru Simpatic):

Nu compara geamurile din fabrică, este alt proces, iar cele făcute la anumite ateliere nu respecta toți pașii.