| LION00 a întrebat:

Care poate fi cauza blocării rotii stanga fata si dreapta spate la un glof 4?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

ABS-ul probabil

| FakeJoker a răspuns:

Hmm, depinde, sistem de franare defect (pistonas/pistonase etrier blocate), rulmenti sparti (in cazul asta ar trebui sa auzi dinainte de a intampla huruituri in timpul mersului), planetara dusa, dar daca ai zis golf, presupun ca nu e 4motion(4x4), si ai zis ca 2 axe diferite sunt blocate, deci probabil rulmenti sunt de vina. Intreaba un mecanic care poate verifica la fata locului si vedea despre ce e vorba.

| PolitiaGramaticii a răspuns:

Rotii din partea stanga*