| AndreiC13 a întrebat:

Care spuneti cu argumente ca merita a fi cumparata, are funda!
Volskwagen Golf 6 1.4 benzina 175.000 km an 2009- 5800 euro
Renault Fluence 1.6 benzina 70.000 km an 2010 - 5700 euro
Opel Astra J 1.4 benzina 155.000 km an 2010 - 5000 euro

Răspuns Câştigător
| nnesuferitu a răspuns:

Salut, eu sunt ajutor de mecanic si fac practica prin diferite service-uri din Bucuresti. Eu iti recomand Renault pentru ca :
1. Are motor 1.6, un motor puternic iar din cate stiu, un Renault 2010 consuma intre 6.4 si 6.8 / 100Km
2. Are 70.000 km, deci nu a fost folosita destul de mult pentru a aparea probleme la cilindrii sau came, dar a fost folosita destul cat sa ii ofere motorului timp de "acomodare"...
3. La 5.700 $ e mai mult pomana, dar trebuie sa tii cont si de consumul de carburant.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Categoric Opel Astra J care are aspect mult mai frumos si un motor puternic.

| blAster85 a răspuns:

Eu unu as merge pe grupul vag lasand aspectul deoparte, dar tu trebuie sa stii sigur ca is km reali, ca la un benzinar cam conteaza, doar ca aici ce ai enumerat e mai bun motorul de 1.6.depinde si de HP fiecarei masini.