| Raluca591 a întrebat:

Care sunt demersurile pentru asigurarea RCA la masina si cat costa?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cea mai batrana persoana din parinti pret ieftin la rca. Aia e smecheria mai usor nu se poate

| Simpatic a răspuns:

Asigurarea RCA costa in functie de 1. vechimea si experienta soferului (sa nu aibe bonus malus), 2. capacitatea cilindrica a masinii, pe scurt astea doua influenteaza pretul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Deschizi o pagina online de unde poti lua o asigurare, completezi toate datele si afli si pretul si poti comanda si asigurarea

| sierra1 a răspuns:

Demersurile sunt să introduci datele aici și vezi cât costa, eventual o achiți

https://www.rcalatineacasa.ro/cel-mai-ieftin-rca-online.html

| mihai69 a răspuns:

„Demersurile" sunt:
- te așezi la calculator și deschizi pagina (de exemplu) https://www.emag.ro/asigurari-rca/new?ref=rca-car_add-new-car_btn#step-1
- completezi acolo datele necesare;
- după ce parcurgi toți pașii, vei primi 5 oferte cu tot cu preț, pentru 6 luni sau 1 an. (e mai convenabil pe un an, dar uneori poate nu ai nevoie... alegi în consecință).
Așadar, prețul îl afli singură, în funcție de vârsta și sexul deținătorului mașinii și de capacitatea cilindrică a acesteia, precum și în funcție de modul de utilizare.

| Sofer a răspuns:

Talon și buletin pentru a introduce datele.