| jethebest a întrebat:

Care transmisie este mai buna pentru atv cea pe cardan sau pe lant?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

In mod normal ar fi mai ok cea pe cardan, daca il folosesti pe sosea nu in offroad atunci este mai ok pe lant pentru ca se intretine mai ieftin!

| jethebest explică (pentru FurtunaDiesel):

L-as folosi mai mult pe asfalt dar si pe dealuri(am fan acolo si ma duc de vreo 6 ori pe deal si drumul este de vreo 2 km cu panta constantahappy deci ce zici? pe lant sau cardan? te rog sa nu te superi pentru atatea intrebari pentru atv.

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru jethebest):

Nu am de ce sa am supar. Depinde si de modelul ATV-ului, eu as merge pe cardan daca ai bani, daca nu este ok si pe lant dar sa ai grija cu intretinerea lantului!

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Normal ca aia pe cardan e mai buna.

| eugeneuu a răspuns:

Transmisia pe cardan este cu mult mai buna decat cea pe lant