| GhostRider02 a întrebat:

Cat ar costa asigurarea la un golf 3 din '95 cu motor de 1.9 pe 6 luni respectiv 12 luni? Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate da un raspuns, cat de cat corect, decat de firma de asigurare. RCA este in functie de masina dar, mai mult, in functie de conducatorul auto, respectiv varsta si experienta acestuia, aplicandu-se si regula bonus/malus.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Intri aici si iti simulezi

https://www.emag.ro/asigurari-rca?path=asigurari-rca

nu ai dat date complete ca sa putem noi calcula. Daca ai sub 27-30 ani o sa te duca peste 1200-1500 ron /an

| Alelulu a răspuns:

Asigurarea nu tine de anul masinii ci de capacitatea motorului si de varsta persoanei pe care este masina inscrisa. daca e pana in 30 ani( se considera ca cei pana in 30 ani sunt teribilisti )e scumpa daca e peste 30-40 e mai ieftina.

| GhostRider02 explică (pentru Alelulu):

Pai sunt incepator si masina e de 1.9

| Alelulu a răspuns (pentru GhostRider02):

Pai nu mai conteaza de cand ai permisul inainte conta acum nu, varsta ta si capacitatea motorului. Nu stiu cati ani ai tu, daca chiar esti din 97, dar poti sa intri la un vroker de asigurari ( chiar si online pe eMAG parca era o ap, icatie) sa scrii acolo datele si vei vedea. Oricum e mult daca ai sub 30 ani.

| Iuliancik77 a răspuns:

Undeva 1000 de lei tatal meu are si a facut
FUNDA?