| Manolo2 a întrebat:

Cat ar costa trecerea in talon a altor marimi de cauciucuri?
Ford Focus 1 1.6.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu sunt curios daca si-a omologat cineva vreodata dimensiuni din astea dupa ureche, la RAR.
Ca ma duc si eu sa-mi trec in talon 205/R16 la Dacia 1300, ca in carte am 155/R13. Ar trebui sa fie ok, nu?

| DataSoft a răspuns:

Nu cred ca merge sa treci alte dimensiuni in talon fata de cele date de producator..si in plus se duc toate articulatile mai repede pentru ca este si roate mai grea.