| Anonima6754 a întrebat:

Cat consuma un Chevrolet Laceti (poate nu am scris corect) cu motor de 2000 diesel? M-ar interesa la suta de km, mulțumesc anticipat

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intre 5 și 7, in funcție de talpă

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil intre 5 litri la 100km si 9 litri la 100km.
Pe internet am gasit asa:
Chevrolet Lacetti 2.0 TCDi 16v SX Fuel Consumption (Economy)
Combined: 5.7 L/100km
Open road: 4.8 L/100km
City: 7.1 L/100km
Pentru consum conteaza cum si unde mergi. In orasele romanesti, ajungi si la 12 litri/100km cu un diesel care teoretic nu consuma mai mult de 7. Ori pentru ca o lasi 15 minute pornita pana se dezgheata geamurile, ori pentru ca e vara si stai la semafoare cu clima "blana", cu consum pe loc de 1, 5 litri pe ora.

| Lukasssz a răspuns:

Lacetti sedan 1, 6 automat (elite)
9, 5 % în oraş (asta la mersul meu foarte economic)
6, 5-7% la drum întins

Răspuns utilizator avertizat