| alexutzu08 a întrebat:

Cat consuma un Mitshubishi pajero 2.3tDi scurt din 1988...multumesc dau funda!

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

In oras aproximativ 15l/100 km consum real iti spun nu ce e in carte ca nu te ajuta cu nimic ala, afara aproximativ 10, 5 l/100 km si in off road aproximativ 18-20l/ora!

Asta depinde de masina si de ce benzina bagi ca una e sa bagi in ea ulei de la bunica si motorina de tractoare si alta e sa bagi castrol cu aditivi si winter 100 sau euro luk 99 cu aditivi, si bine inteles una e un motor bun si intretinut cu randament mare si alta este un motor care tremura din toate incheieturile si mai are si pierderi + ca mai conteaza si cauciucurile!

1 răspuns:
| push2gl a răspuns:

In oras 13, 2 l/100km
afara 9, 3 l/100km
mixt 10, 7 l/100km
cu motorul bun