| alexutzu08 a întrebat:

Ma intereseaza cat consuma un mitshubishi pajero scurt 2.5 diesel, cutie automata din 1994 adus din anglia? multumesc

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde de uzura motorului, de ce motorina foloseste, de stilul de condus al fiecarui sofer, dar in medie:
- Intr-un oras normal 13-14;
- In orase aglomerate ca Bucurestiul 14-15
- Afara 9-10;
- In off road cam 20 la ora de functionare.
Toate astea depind si de cauciucuri fiindca daca mergi in off road cu cauciucuri sport sau pe asfalt cu cauciucuri de off road automat creste consumul, si in acelasi timp daca rotile sunt echilibrate si daca ai joc in articulatii!

1 răspuns:
| seby005 a răspuns:

sal aprox 9/100 km mixt pa