| usernameinvalid a întrebat:

Cat costa sa fac distributia la un Opel Astra 1.7 dti 2001?

De ce pedala de la frana se apasa de parca ar intra in podea chiar daca lichidul de frana este ok si placutele sunt bune?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kit-ul de distributie costa cam 350 -450 ron in functie de producator.
Timpul pentru inlocuit totul este max 1 ora chiar daca mecanicul este mai in varsta si ii tremura mainile.
Trebuie aerisita instalatia de franare sa vezi daca pedala isi micsoreaza cursa.
Cu frana de mana trasa se micsoreaza cursa?

| usernameinvalid explică (pentru anonim_4396):

Sincer, nici nu stiu, masina sunt pe cale de a o cumpara, a probato o persoana de incredere. Merge totul perfect, pe tester nu a iesit nimic. Singura "problema" este ca se apasa prea mult pedala de frana. Si eu m-am gandit la fel, ca trebuie instaliatia aerisita, o voi duce la un mecanic sa vad ce rezolv.
Kit-ul de distributie stiu ca nu este foarte scump, dar manopera am auzit ca ma duce aproape la pretul kit-ului, asa este?
Este posibil ca un mecanic sa imi poata spune cam cat o sa ma mai tina distributia actuala?

| anonim_4396 a răspuns (pentru usernameinvalid):

Am un var care are aceeasi masina si m-a rugat sa intreb un mecanic cat il costa.
Al meu a cerut 1milion.
Daca cureaua arata bine, te mai tine ceva timp.

| usernameinvalid explică (pentru anonim_4396):

Inseamna ca imi convine mai intai sa rog un mecanic sa o controleze, si pe urma daca este de schimbat.

| usernameinvalid explică:

Am rezolvat, aproape 350 lei kitul si manopera 120 lei.
Multumesc.