| anonim_4396 a întrebat:

Cât costă să înmatriculezi o masina adusa din străinătate în momentul de față?

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Sari de 1000 de lei + RCA.
Pe langa RAR, care e 539, mai ai traduceri (100-150), 89 talonul, 40 placutele (85 daca vrei preferentiale), la finante vreo 60 de lei, iar cum deduc ca nu esti in tema, probabil mai platesti comisioanele pentru redactarea contractului de vanzare cumparare, intocmirea dosarelor pentru primarie si DRPCIV, iar daca vrei sa scapi de toate, comisionul firmei de intermedieri pentru intreg serviciul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 500lei rarul asigurarea in funcțiune de vârstă ta, de la 500 lei in sus, vreo 100 restul actelor.