| Aalexander a întrebat:

Cam cat costa sa inmatriculezi o masina in Italia?

2 răspunsuri:
| TheDarkQeen13 a răspuns:

Taxa de inmatriculare depinde de fiecare stat in parte. Pretul taxei de poluare creste in funcite de motorizarea masinii(1000cmc,1200cmc,2000cmc etc), Norma de poluare(Euro1, Euro2, Euro3, Euro4, Euro5). Taxa de inmatriculare nu este standard pentru orice tara. Rovinieta, Rar, ITP, la fel, variaza de la fiecare tara. Daca vrei sa-ti zic o parere despre Fiatbig grin, iti zic ca e o masina fiabila, usor de intretinut, iar despre motorizare 1.9 JTD, un consum mixt de 6%/100km. fundita?

| Aalexander explică (pentru TheDarkQeen13):

Vroiam sa stiu cu aproximatie cam cat e. Adica pentru o masina medie, pentru a putea face o comparatie cu taxa din Romania, mai mica mai mare.