| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa vopsirea a doua portiere de Dacie?

6 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

A m vopsit eu o capota si am platit 300 roni, pentru doua portiere cam 500 .600 de roni cu vopseaua lor.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Manopera inseamna doar mana de lucru - cca 50ron/buc (daca nu este metalizata) - plata pentru operatiunea de pregatire si vopsire propriuzisa. Materialele - jmirghel, chit+intaritor, chit de control, vopsea (cca 200gr/usa), diluant, scoci pentru izolat (intre 100 ron si... )

| domidoc a răspuns:

De doua ori mai mult decat a uneia[gluma].

| domidoc a răspuns:

@Legiuitoarea:"Doar vopsitul, nu este inclusa manopera." Da' ce-o fi vopsitul? Nu-i manopera?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Undeva in jur de 400-600 ron. Doar vopsitul, nu este inclusa manopera.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
Manopera - mana de lucru - ustensile folosite la vopsire.
Cunosc mai bine de cat tine, draga domidoc.
Eu am avut probleme cu capota masini si am primit 2 facturi (in una se regasea toate opertiunile facute, inclusiv ustensilele folosite, iar in a doua pretul efectiv al vopsitului capotei).
Pa, pa.