| Valyasdfg a întrebat:

Cât de bun e un PASSAT b5 combi?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La fel de bun ca orice alta masina, depinzand evident, de cat de veche este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A cam trecut vremea, e bătrân deja, chiar di B6, e învechit, dacă e sa o cumperi pentru a o cocoșa, carat, tras etc e Ok, dar ca mașina de familie/persoanala pentru condus zi de zi nu.

| alex495 a răspuns:

Fiabilitate maxima, am b5.5 amortizoare si capete de bara schimbate dupa 17 ani. Ambreiaj am 290 k reali in bord si n are nici pe naiba, la distributie am 290 k in bord si inca nu am schimbat pompa de apa, ce sa ti mai zic, filtre si ulei mna, sunt consumabile, trebuie schimbate. Singura lor problema e ca s au prins baietii ca ies pe minus si de la b6 in sus toate datele spuse de mine mai sus se injumatatesc. De exemplu daca ti cade ambreiajul la b6 dupa 170 k km esti norocos tare. In rest probleme estetice, daca stateam in Germania unde nu e atate pietricele si jeg pe strazi poate nu sarea atat vopseaua, in rest rugina nimic, nici macar la haion sau praguri care sunt protejate cu plastic. Motorul consuma chiar si cu soft de 30 de cai 5.5 in oras, niciun gram de fum nu scoate, precum ford urile sau peugeot urile. Mda, noxele numai ies, probabil fara soft ieseau, asa stau la itp cu caragiale la indemana, dar frane sau motor n au nimic

Răspuns utilizator avertizat