| ionut3124134 a întrebat:

Cat dureaza scoala de soferi tinand cont ca sunt pregatit si teoretic si practic.sunt in a 3 a saptamana de amanare pentru inceperea orelor de condus...

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca ai fi pregatit teoretic sau practic, odata ce nu ai inceput inca scoala de soferi.
Ai invatat toata Legislatia Rutiera din scoarta in scoarta?
Scoala se poate termina in 3 luni de zile, ca nu-i graba si nici o limita anume, iar examenele se pot sustine numai DUPA implinirea varstei de 18 ani.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie cam 1 luna jumate ar tine scoala de soferi.
dar asta tine de la scoala la scoala si de la instructor la instructor cum isi organizeaza orele

| Liviu a răspuns:

Emm, mie la categoria B mi-a luat aproape 5 luni am picat o data sala, si traseu din prima. Si acum cand dadui de profesionist, pentru categoriile C, CE, D(picat o data la camion restul toate din prima) mi-a luat din iulie de pe 20, pana in 1 februarie. Deci depinde de oras, depinde de aglomerataie, depinde daca iei totul din prima...

| ioana748 a răspuns:

Aveti timp 6 luni de la inscriere sa terminati cu orele de condus.
Daca scoala este indulgenta chiar un an.
Nu puteti da examen fara sa participati la aceste ore.
Exista un site oficial ARR, unde este trecuta prezenta dumneavoastră la ore.
Scoala va trece aceste ore doar atunci cand sunteti prezent.
La examen se verifica in ARR de către politie.
Așadar durează pana terminati sedintele obligatorii de condus.
Banuiesc ca ati terminat cu partea teoretica obligatorie.
Mult succes,