| Costi_Spînu_1989 a întrebat:

Cat e taxa de mediu la un ford mondeo 2.0 tdci din 2004-2005 dar sa mi spuna cineva care chiar si l a inmatriculat nu de pe calculatoare de taxe online!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Calculatorul de pe site-ul ANAF e exact.
I-am calculat unui prieten la Focus 1.8 TDCI, dupa noxele inregistrate la RAR, si a iesit taxa exact cat a avut de plata, cand s-a dus sa o inmatriculeze (735-750e, nu mai retin).
Conteaza sa stii noxele corecte, si vechimea.
Poti cauta masini pe www.mobile.ro cu acelasi an si acelasi motor, ca sa afli caracteristicile. Majoritatea sunt puse bine.

| Alex00566 a răspuns:

DEpinde..Motorina sau benzina.