| alexcelmic a întrebat:

Parere despre un ford mondeo 2003 2.0 tdci?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mai greu cu mecanicii pentru ele.
Daca motorul merge bine (si injectoarele sunt bune), e ok. Dar daca nu o intretii cum trebuie, poate fi un cosmar.
Un inceput ar fi sa folosesti ulei ok, nu Formula Ford. Eu bagam Mobil 5W30 cu indice Ford 913 si mergea foarte frumos.
A doua treaba e diagnoza, apoi felul in care se face distributia. Mecanicii gresesc foarte mult la Forduri, Renault-uri si Opeluri. Apoi dau vina pe marca, bineinteles.

| GeorgeCazan a răspuns:

Cadavru de mașină. Cu ani în urmă a avut un coleg una. Numai scăpa de probleme cu tot felul de module electrice și cablaj praf (din fabrica).