| puffy999 a întrebat:

Cat este impozitul pentru un volkswagen golf 5?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Impozitul anual (daca la el te referi) se calculeaza in functie de capacitatea cilindrica a motorului, pe transe de capacitate.
De ex. daca are capacitatea cilindrica intre 1.601 si 2.000 cmc inclusiv atunci impozitul este de 18 lei/200 cmc si poate fi marit de primarii cu cel mult 20%. Pentru impozitul exact te interesezi la compartimentul de impozite de la primaria domiciliului tau.

| Mihai1810 a răspuns:

Ce motorizare?

| DimLight a răspuns:

Pana'n 100 ron, probabil undeva la 50-60 ron depinde si ce motorizare ai dar gasesti calculator de taxa pe google