| Alex_Alex_1994_OoXI a întrebat:

Cat ma costa sa inmatriculez o motocicleta/scuter de 125cm? Si ce categorie este nevoie pentru 125cm? A, A2, A1?

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Daca are puterea maximă de 11 Kw şi un raport putere/greutate de cel mult 0, 1 Kw/kg, atunci ai nevoie de A1.

| twingoo a răspuns:

La motocicleta nu te costa decat actele care trebuiesc efectuate la vanzare-cumparare si identificarea la RAR care e 170 de lei cam asa.

| ombladon a răspuns (pentru twingoo):

Si se inmatriculeaza gratis?

| twingoo a răspuns (pentru ombladon):

Taxa de prima matriculare nu exista si pentru motociclete, te costa doarta talonul, numerele si ce mai trebuie platit la CEC si RAR-ul