| anonim_4396 a întrebat:

Cât timp vor mai exista cutiile automate pe mașinile noi?

4 răspunsuri:
| SomethingFunni a răspuns:

Voiai sa spui cat timp o sa mai existe cutii manuale?

| relian a răspuns:

Pai asta este directia, adica toate sa fie echipate cu astfel de transmisii, alea manuale se cam duc de suflet, or sa dispara in curand.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate vroiai sa intrebi de manuale ca automatele vor exista de acum si oana la disparitia masinii

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Masinile noi vin cu transmisii automate, din ce in ce mai performante. In curand nu vom mai avea deloc masini cu ambreiaj, vom conduce probabil cutii secventiale, in modul automat sau manual.