| Tomicox99 a întrebat:

Cate clase imi trebuie sa pot da permisul de tir?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Legislatia in vigoare nu prevede conditii de scolarizare de nici un fel, restul e can-can. Pentru cat CE trebuie sa ai cat B, 21 de ani,...dar ia vezi tu la art.33-( si mi se pare ca punctul e s-a abrogat ) -
https://www.youtube.com/watch?v=e0Gxtv5Gk0E

| Tomicox99 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Foarte bine explicat, multumesc!

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

| suntserios a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Ne dai si legea care zice asta?

| Tomicox99 explică (pentru suntserios):

Acuma serios iti trebuie 12 clase? nu mai am chef de scoala de aia intreb... e obligatoriu?

| suntserios a răspuns (pentru Tomicox99):

Nu e obligatoriu... de aia i am si zis sa zica pe ce se bazeaza afirmatia lui

si permisul de tir il iei abia la 21 ani, daca nu ai chef de scoala ce faci pana atunci?

| Tomicox99 explică (pentru suntserios):

Fac a 10 (eu in a 10-a iau permisu de masina ca am mers in Germania si am ramas 2 ani in urma) deci in a 10 -a o sa am 18 ani si pana am 21 ani merg in Germania (am vila acolo) deci da am ce face xD