| RealKing01 a întrebat:

Cate clase iți trebuie sa iei permisul?

20 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat stii sa citetsi si sa scrii inseamna ca esti capabils a inveti Legilsatia Rutiera din scoarta in scoarat, ca sa poti participa la examenul computerizat, fiind suficiente chiar si 4 clase.
Dar conditia obligatorie in acets caz este varsta legala de PESTE 18 ani, ca sa poti sustine examenul pentru categoria B.

| ReddY25 a răspuns:

| blackann a răspuns:

Nu conteaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ști sa citești si sa scrii, poți avea și 5 clase ca îl iei.

| Darius50boss a răspuns:

Trebuie sa ști să scrii și să citești

| Alina0124 a răspuns:

10 clase obligatorii, dar cum mulți primesc mită îl poți lua și cu mai puține.

| 1234568807 a răspuns (pentru Alina0124):

Nu iti cere diploma de studii cand te inscrii la scoala de soferi, daca stii sa scrii si sa citesti poti sa il iei si cu 4 clase

Răspuns utilizator avertizat
| 1234568807 a răspuns (pentru DracuIa):

Cu spaga se obtine permisul, nu sa te inscrii la scoala de soferi ca nu ai 10 clase laughing

| 1234568807 a răspuns (pentru DracuIa):

Dar ca sa iei permisul cu spaga trebuie sa ai si ceva cunostinte, altfel daca vrei sa dai spaga la examinatorul pe care nici nu il cunosti si acesta nu accepta, dosar penal scrie pe tine

Răspuns utilizator avertizat
| 1234568807 a răspuns (pentru OptsprezeceUnsprezecedouamiidouazecisidoi):

Condusul nu are nicio legatura cu meseria pe care o ai tu, condusul e cu totul si cu totul altceva si necesita alte abilitati de invatare, daca esti doctor sau profesor nu inseamna neaparat ca trebuie sa stii si sa conduci, condusul e cu totul altceva fata de profesia pe care o ai tu

| 1234568807 a răspuns (pentru OptsprezeceUnsprezecedouamiidouazecisidoi):

E cea mai mare prostie sa zici ca daca unu are o meserie mai grea sau mai importanta inseamna neparat ca si la celelalte chestii trebuie sa fie bun, sau daca un elev are note mari la scoala inseamna neaparat ca e destept si e bun la orice, asta e o mentalitate inutila

Răspuns utilizator avertizat
| 1234568807 a răspuns (pentru OptsprezeceUnsprezecedouamiidouazecisidoi):

Nu conteaza cate clase ai pentru a obtine permisul, trebuie doar sa stii sa scrii si sa citesti

| Violleta2022 a răspuns (pentru 1234568807):

Nu mai mentionati cai ilegale, ca se trezeste cu dosar penal pe viata si fara permis.
Invatati-va sa respectati legea si sa nu mai dati spagi ca de aia nu merge nimic in tarisoara aia, dar va plangeti ca nu aveti, ca nu primiti...fiindca dati spagi!

| suntserios a răspuns (pentru Alina0124):

Fals. Nu exista nicio reglementare în acest sens. Nu dezinforma omul.

| 1234568807 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai oricum cu spagi merge doar daca ai cunostinte, daca dai tu asa spaga la un politist necunoscut e destul de riscant, poate nu accepta si primesti cadou un dosar penal

| Violleta2022 a răspuns (pentru 1234568807):

Poate la tine la tara, ca-n orasele mari nu risca nici un politist sa-si piarda munca si sa se aleaga cu dosar penal, pentru un copil care vrea permis de conducere dar nu vrea sa invete legislatia rutiera.

| Grigore877 a răspuns:

Nu-ți trebuie nicio clasă văru