| Ratnagar a întrebat:

Cate jigloare are un carburator?

6 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Parca vreo 5 are setul
ca nume nu il stiu decat pe cel de reanti

| anutza a răspuns (pentru anutza):

Relanti scuze

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru anutza):

Ce legatura are relatiul, cu jicloarele, cu seturi de 5... nu stiu. Esti complet pe langa subiect!
Depinde de carburator, dar cel standard este considerat cel de Oltcit fiind cel mai fiabil si are 2. In stanga un tub emulsor de 160 cu jiclor de 100, iar in partea dreapta tub emulsor 205 si jiclor principal 112, 5 deci in total sunt doua jiCloare nu jiGloare!

| leonardobz a răspuns:

Jiglorul de sprit(e compus din cioc si surub), cel de mers in gol(cel care da consumul), cel de aer din exterior9compus din 2 piese, si cel cu bila adica vreo 4 vist my blog http://useful4you.blogspot.com

| edy79 a răspuns:

Nu stiu.

| FRE3wILL a răspuns: