| Regallove a întrebat:

Cati litri de benzina trebuiesc pentru 965 km?

Răspuns Câştigător
Shin
| Shin a răspuns:

Depinde ce consum are automobilul care va parcurge traseul.
Daca stii asta, ai doar un simplu calcul matematic de facut.

Numai bine,
Shin.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O intrebare incompleta. totul depinde de masina, cat consuma, pe unde se circula (autostrada, drum de munte samd)

| Sofer a răspuns:

De exemplu logan 1.4 MPI
Consum 6% aproximativ 58 litri sau mai mult depinde cum mergi.

| CosticaShtrengarul a răspuns:

Tu mananci cumva benzina? Difera in functie de mijlocul de transport si tipul acestuia. pe jos daca vrei sa mergi cred ca ajung 27

| Regallove explică (pentru CosticaShtrengarul):

Mdea, mananca tu -.-''

| HeckerMyNames a răspuns:

Salut! Cum spunea...''suntserios'' o intrebare incompleta. :
in primul rand ce masina deti ce CC are motorul ce consum are masina si conteaza traseul afla cat iti este consumul. daca masina ta este pe motorina si au un consum de ~7 linti/100km iti si mergi constant iti va trebui ~70 litriwinking Bafta drum BUN

| HeckerMyNames a răspuns (pentru HeckerMyNames):

Scuze motor pe benzina