| Tyros a întrebat:

Caut sa fac o listă de modele de automobile cu 8 sau 9 locuri la care sa pot monta rândurile 2 și 3 de scaune fata in fata când am nevoie (nu tot timpul). De dorit să aibă și portbagaj mare eventual cu posibilitatea de a plia bancheta / scaunele din spate pentru a transporta in portbagaj ceva mai voluminos. Mă interesează o lista (marca și modelul) cu astfel de automobile. Daca dețineti astfel de auto ar fi util poate și niște avantaje / dezavantaje. Mulțumesc

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

As recomanda un NISSAN pentru ca inspira fiabilitate, suna reprezentanta si vezi ce optiuni ai in rate e mai bine o masina noua sau cu putini km

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dubele sunt cum zici
Am condus vw t4 t5
Fiat ducato și Opel vivaro
Avantaje la t4 nu îl strici niciodată dar scoate fum în draci și nu stă în curbe
T5 merge avion depășești tot cu el dar când o apuca se aprind toate erorile și nu mai pleci nicăieri
Fiatul merge frumos cu încărcătură e de munca trage oriunde nu se strică dar pe frig nu pornește
Opelul pornește binișor dacă ai baterie fuge ok dar la filtrul de particule probleme
Cu marfa și drumuri rele e perfect Fiat dar la comfort cu pasageri e aiurea
Opel merge bine și cu oameni și cu marfa
T5 dacă e caravelle e frumos rău pentru familie are comfort și faza bună la el scoți scaunele în 3 minute nu sunt pe șuruburi au sistem rapid la șină
Mie caravelle mi-a plăcut cel mai mult sincer dar cu problemele la motor e riscant ca sunt piese scumpe la ea și nu ști când o apuca pandalia
O dubă de calitate e sprinterul dar sunt foarte mari chiar dacă iei scurtă
E prea mult pentru 8 locuri
Mai sunt sharan Zafira espace voyager etc monovolume dar au maxim 7 locuri și nu mai rămâne portbagaj la ele