| nllbia99 a întrebat:

Dragi iubitori de mașini, vin cu o întrebare despre o mașină dacă merita sau nu. Specific ca mașina este luata din Germania din München de la un mic parc auto.
Mașina este un BMW 520d Kombi din 2013 cu următoarele dotări :
-Motor 2 l
-Euro 5
-km:85.000
-Diesel 135Kw (184 Co)
-cutie manuala M,
- volan M,
-scaune și bancheta tot M, adică interior M,
-Bi-Xenon
- pleoape la faruri
-scaune M semi-piele iar în partea din fata se poate distanta la picioare ( nu mai știu cum se numesc)
-portbagaj electric închidere și deschidere pe buton
-senzori de parcare fata - spate
- camera marșarier ( mers înapoi)
-start - stop automat
-bloothooth
Plus multe alte dotări.
Pe masina vrea 14.500 Euro
Își merita banii sau e prea ridicat prețul pentru aceasta mașină?

Va mulțumesc pentru orice răspuns, iar dacă aveți alta idee de 14. 000euro ce mașina sa iau.
Mulțumesc încă o data!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu am dat 12000 de lire pe un coupe din 2015 si sant multumit. Mai ales cand ma uit la motor si vad furtune de guma cu inscriptia made in Romania vreo 5 laughing tot marca germana am nu BMW, verifica km la un mecanic autorizat ca incep sa faca gafe germanii cu kilometraju la fel cum se procedeaza in Romania

suntserios
| suntserios a răspuns:

La specificatii masina suna ok la pretul ala
pacat ca e manuala.

intra pe mobile.de
cauta masini fix a aia si vezi in ce pret se invart.

| 07gabriel07 a răspuns:

La 14 000 euro gasesti multe masini sofisticate care au tractipn control si directie asistata electric ( poti regla modul de virare in mers depinde cum conduci). Totusi te-ai putea axa pe alta marca deoarece la BMW piesele nu sunt ieftine. Acuma poti gasi masi i cu aceleasi dotari dar cu piese mai ieftine. Poti incerca sa vezi alte marci ca vw citroen (ds 5 e smecher) sau alte marci.

| nllbia99 explică:

Am greșit la început. ( nu este luata ci se afla la un mic parc auto din München)