| xRaffy a întrebat:

Ce alegeți dintre Ford Mondeo 2.0 TDCI 180 cp (2014-2018) și Skoda Octavia 2.0 TDI 184 cp (2013-2017)?

Răspuns Câştigător
| RaduRobertRO a răspuns:

Eu am Skoda 1, 4 TSI si recomand marca, isi pastreaza mai bine pretul in timp, asa ca vezi si pretul si/sau consumul. TDCi-ului are zgomotul in functionare mult mai mic. Pe de alta parte, parca preturile la revizii, etc. la Ford sunt ceva mai mari. CAm asta ar fi. Vezi si tu care-ti place mai mult, fiecare are motivele lui cand alege o masina sau alta.

1 răspuns:
| DaniTDCI a răspuns:

Ford ever