| Mandy693 a întrebat:

Ce bube au renault megane tdi?

Răspuns Câştigător
| Braunion a răspuns:

Daca gasesti tu Ford mai ieftin ca Megane iti dau eu de 10 ori diferenta. Si ma refer la aceleasi clase de masini (nu comparand o porcarie cum ar fi KA cu Meganeul).
Daca tdi-ul de la Renault e praf inseamna ca n-ai condus in viata ta o masina... Pentru cultura ta generala : nu sunt un fan al masinilor franceze, dar foarte multi timp Renault reusea sa faca motoare fiabile, cutii foarte bune si suspensie foarte buna. Imi aduc aminte de Solenza, parca era prima Dacie cu motor si cutie fabricate de Renault, au fost neasteptat de bune. La mine singura problema cu masinile franceze e la capitolul design, pur si simplu nu imi plac, parca sunt ramase in urma cu vreo 10 ani fata de cele nemtesti. Dar dpdv al motorului, cutiei si suspensiei, as lua un Renault fara sa stau pe ganduri.
http://www.sport.ro/......costa.html

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In strainatate un renault e destul de bun, eu am un tdi din 2001 150 CV megane coupe 3 usi in jur de 135000 km si merge ca cainele ars la fund pe autostrada (fara probleme). La noi orice masina se strica repede ca nu sant drumuri bune, omul nu o trateaza bine si mai ales fiind la mana 2º are avarii chiar daca zice ca merge bine.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Hmmm renault nu e chiar cea mai buna marca. de multe ori designe-ul te face sa cumperi ceva, pentru drumurile noastre e cam lasata, un prieten a dat cu ea in gropi si a lovit toba...

| Braunion a răspuns:

Ca motor, transmisie si suspensie nu prea ai ce reprosuri sa-i faci. Ca design... mereu am avut impresia ca francezii sunt cu 10 ani in urma celorlalti constructori de masini.

| nooolimits a răspuns:

Cea mai mare greseala sa iti iei renault, nici interior nu fain, absolut nimic numai zic de motor care ii praf sunt si scumpe, mai degraba iti iei un ford care ii ieftin motor bun design si interior frumos

| Braunion a răspuns (pentru nooolimits):

Daca gasesti tu Ford mai ieftin ca Megane iti dau eu de 10 ori diferenta. Si ma refer la aceleasi clase de masini (nu comparand o porcarie cum ar fi KA cu Meganeul).
Daca tdi-ul de la Renault e praf inseamna ca n-ai condus in viata ta o masina... Pentru cultura ta generala : nu sunt un fan al masinilor franceze, dar foarte multi timp Renault reusea sa faca motoare fiabile, cutii foarte bune si suspensie foarte buna. Imi aduc aminte de Solenza, parca era prima Dacie cu motor si cutie fabricate de Renault, au fost neasteptat de bune. La mine singura problema cu masinile franceze e la capitolul design, pur si simplu nu imi plac, parca sunt ramase in urma cu vreo 10 ani fata de cele nemtesti. Dar dpdv al motorului, cutiei si suspensiei, as lua un Renault fara sa stau pe ganduri.
http://www.sport.ro/......costa.html