| Anonim0204 a întrebat:

Ce condiţii tehnice trebuie să îndeplinească un autovehicul pentru a putea circula pe drumurile publice?!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sa fie omologat de catre cei de la RAR (adica sa aiba carte de identitate), si sa fie apt pentru inspectia tehnica periodica (directie, noxe, instalatie electrica, sistem de franare, suspensie, vizibilitate, siguranta pasagerilor si a celorlalti, si stare de deteriorare cat mai mica (fara rugina ori fisuri, si cu aspect curat, vopsea uniforma, etc).

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Carte de identitate, ITP.ul

Răspuns utilizator avertizat