| COSMIN01_8510 a întrebat:

Ce contine parte electrica a unei masini? (P.S. Pentru un ford mustang 1966).

4 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

O intrebare de caca o.
Partea electrica a masinii este de obicei toba de esapament, atentie doar daca are toba sport (toba sport are in interior un motor electric undeva la 380v cu care produce zgomot)

| ionut2424 a răspuns:

Salut! mai pe romaneste, toate cablurile, firele, calculatoru, tot prin ce trece curentul

| ionut2424 a răspuns:

Gandeste si tu prietene, prin tot ce trece curentul.si tot ce functioneaza cu, curentul. este partea electrica.