| Nutzuu a întrebat:

Eu sunt pasionat de masini(de unele masini)!
Acestea sunt : 1. Ford Mustang(Loc Special!)
2. Dodge Charger
3. Chevrolet Camaro
Aceasta intrebare este pentru Mustang!
Daca sunt persoane care detin aceasta masina, care este consumul la 100/km.
Imi doresc si eu un Mustang, pe care posibil sa il primesc cand fac majoratul! Va multumesc!

17 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

1. Bravo.

2. Asa, si? Mie-mi place
A: Dacia Logan (Loc special ca-i prima litera din alfabet)
B: Dacia Logan MCV
C: Dacia Sandero

3. Era greu sa spui din prima?

4. Daca te tine foarte mult consumul, ia un Logan. 6/100 km.

5.Intri in pom cu el din prima, stii sa conduci?

6. Ai 8 ani.

7. Stii ce-i aia majorat?

| Nutzuu explică (pentru LTAA):

Furi curent cu Loganu'! Ce treabă are întrebarea mea cu răspunsul tău?
Du-te și culcăte! Fac aproape 15 ani!winking Am întrebat de curiozitate de consum! Părinți meu au un BMW 535M, și dacă bagă talpa-n el ia peste 15%!
Conduc mai bine decât tine!winking!

| LTAA a răspuns (pentru Nutzuu):

Degeaba ai 15 ani, daca formulezi intrebari pe TPU, ca un copil de 8 ani. Unde conduci, pe poligon?

| Nutzuu explică (pentru LTAA):

În curte, drumuri forestiere! Ce să știi tu! Și care e problema ta cum formulez întrebări?

| Nutzuu explică (pentru LTAA):

Dacă tu ai 12 ani și nu înțelegi e problema ta! Ceilalți oameni care m-au ajutat cu un răspuns, de ce au înțeles normal?

| Joker1958 a răspuns:

Prietene, sunt masini americane, majoritatea au motoaree pe benzina de 4-5mii de cm cubi. poate doar la alea de dupa 2000 sa gasesti modele diesel dar au motoare IMENSE. la asemenea motoare, tinand cont ca suntem in romanica platesti impozit pe un an de te saturi de mers cu masina, dupa aia vorbim de consum, care e in jur de 15-20% daca mergi potolit happy mai bine te.ai rezuma la ceva bun, cu caai multi si motor decent, gen 2.0-2.5 pace!

| Nutzuu explică (pentru Joker1958):

Știu asta, nu se pune problema de asta, așa..pentru mine! Eu vreau modelul cu 306 cai și motor 5.7 benzină!

| Nutzuu explică (pentru Joker1958):

Dar, dacă m-aș da la el și la-și ține doar în 4000-7000 ture? Ar lua 25%?

| suntserios a răspuns (pentru Nutzuu):

Hai ma da o in spanac. Vorbesti de o masina cu motor de cateva mii de cm cubi si tu intrei de consum? Un motor la care doar impozitul si asigurarea te vor costa cateva mii de euro pe an, si tu intrebi de consum? Vrei sa detii o masina de cateva zeci de mii de euro si tu intrebi de consum?

| Nutzuu explică (pentru suntserios):

Nu zic că ar fi o problemă, tatăl meu face asigurări și am văzut prețul unei mașini cu motor 4.5! Este pentru mine, vreau să știu dacă ar putea trece de 45%!

| suntserios a răspuns (pentru Nutzuu):

Pai daca banii nu sunt o problema ce te intereseaza consumul?

| Bajmatara_Raul_1995 a răspuns (pentru Nutzuu):

Ford mustang are un mototr 3.7 de 306cp si unul de 5.0 cu 420+5.8, 660

| Bajmatara_Raul_1995 a răspuns (pentru Joker1958):

Prietene, daca nu cunosti, de ce te bagi? Motorul v6 de la ford are un consum declarat mediu de 9l/100, iar mpgomatic au facut un test independent si au fost foarte aproape de aceasta cifra. Chiar daca nu o conduci linistit, consumul nu trece de 12

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Nutzuu):

Am avut 2.0 benzina cu turbo (ceva european micut, nu mai conteaza). Daca imi consuma doar 25% la schimbat in 4000-6000 (moment in care rupea aderenta si pe la 120+), o tineam si acum.
Sa vezi ce frumos era sa alimentez de 100 de lei, si sa conduc sportiv 4-5km, ca mai apoi sa mi se aprinda becul de rezervor gol.
N-as vrea sa-mi imaginez cum ar consuma un tanc de ala 5.7.
Si calculeaza-i putin impozitul... La 2.4 era impozitul 950 de lei in 2011.
La 5.7 sunt sigur ca vei avea de platit cel putin 1500 de euro pe an, doar la impozit.

| Nutzuu explică (pentru Bajmatara_Raul_1995):

Mulțumesc de răspuns!

| Nutzuu explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mulțumesc de răspuns!

| Bajmatara_Raul_1995 a răspuns:

Modelul din 2015 va avea un motor 2.3 ecoboost cu 310cp si va fi adus in Romania