| LVLevel a întrebat:

Ce fac daca nu mi se desfac pedalele la bicicleta? sunt stranse foarte tare si nu le pot desface! va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| Costin1996 a răspuns:

Salut.Incearca cu un spray pentru suruburi ruginite.Si cum a spus si ady2607 roaga-l pe tatal tau sa te ajute...sau pe cineva mai binefacut.Si daca reusesti incarca sa prinzi si corpul acela de fier al pedalei(care pleaca dee la cadru si ajunge la pedala) in ceva ca o menghina.

8 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Singura solutie pe care o vad ar fi cu un pistol pneumatic la un service auto, iti da 2-3 lei nu mare lucru pentru doua suruburi deci decat sa strici surubul si dupa aia sa il desfaci mult mai complicat mai bine du-te la un service!

| a1doru a răspuns:

Incearca sa le desurubezi in sens invers rotatiei acelor de ceasornic.rolling on the floor

| CM7YRE a răspuns:

Ia o cheie franceza sau ceva ce se potriveste, un patentmprinde bine de ele si apasa cu piciorul pe el, incearca sa faci o parghie

| Baddboy a răspuns:

Si eu am avut problema asta.trebuie sa fi atent una se desface intr"o parte cealalta in partea opusa, ai grija sa nu le strangi crezand ca le desfaci...mai incearca o sa reusesti.

| ady2607 a răspuns:

Apeleaza la un prieten mai puternic.

| LVLevel explică:

Asta am facut... am apasat cu piciorul pe cheie si am strans in loc sa desfac si acum e si mai greu ca mi am dat seama

| LVLevel explică:

Am reusit... de fapt tata cu un ciocan si o cheie de 15, oricum multumesc

| deepenergy a răspuns:

Le poti slabi cu un pistol cu aer comprimat; poti sa te duci la un service; acolo sigur gasesti asa ceva