| Ionut7743 a întrebat:

Ce imi recomandati pentru casetofon/navigatie auto
(vreau sa aiba un sunet bun) : alpine, jbl, jvc, kenwood, Panasonic, pioneer sau Sony? si dc?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Toate sunt firme serioase

| Ionut7743 explică (pentru sierra1):

Si ce imi recomanzi? vreau sa am un sunet bun

| sierra1 a răspuns (pentru Ionut7743):

Toate brandurile sunt tari. Pentru tine

https://m.emag.ro/......ricedesc/c

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Alpine si Kenwood ar fi in top, Pioneer si Sony sunt bune si ele.
Panasonic ascultasem doar unul cu difuzoare mai naspa, jvc sunt naspa, jbl nu am vazut decat amplificatoare si difuzoare.

| OldSoul a răspuns:

Eu as merge cam asa
1.Alpine, in general firma asta ofera cea mai buna calitate audio
2.Kenwood sau Pioneer, la fel, au ceva experienta in audio, ofera calitate mai buna fata de celelalte pe care nu le voi preciza.

| NLS a răspuns:

Oricare dintre ultimele 2,
vezi sa aiba amplificator cu 4 canale a cate minim 55W (sau 70 daca vrei "galagie" si ai spatiu interior mare)...
plus schimbat boxele cu unele mai calitative, preferabil tot Sony sau Pioneer.

Cum se va auzi la final difera de la habitaclu la habitaclu.
Intr-un fel se va auzi intr-un Matiz, in alt fel intr-un Touareg din 2018. (Conteaza antifonarea)