| EmmaGrey a întrebat:

Ce înseamnă în descrierea unei masini" închidere din cheie"? se referă la închiderea centralizata?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce inseamna asta, in mintea celui care scrie anuntul.
Normal inseamna ca are inchdere centralizata fara telecomanda, adica atunci cand incui/descui usa soferului, se incuie sau se descuie toate.
A doua varianta este inchiderea centralizata cu telecomanda, la care apesi pe buton cand te apropii de masina, iar usile se descuie, nu mai trebuie sa bagi cheia deloc.
Iar cele mai performante sunt cele "keyless entry", adica doar te apropii de masina, cu cheia in buzunar, iar masina se descuie singura, iar cand pleci, se incuie. Nu bagi cheia, nu apesi nici pe butoane. Iar unele au si keyless go, adica nu bagi cheia nici macar in contact, e suficient sa o ai in buzunar, si poti porni.

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Da, este inchidere centralizata din cheie, practic are buton de on/off.

| HadesSs a răspuns:

Da,inseamnă ca masina are inchidere centralizata