| ladyinredsaunegru a întrebat:

Ce inseamna numere rosii la o masina care este din belgia? inseamna ca este luata in leasing?

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Inseamna ca nu a fost inmatriculata inca, a fost cumparata de curand.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BiuL):

Posibil.Daca e adusa din afara aici trebuie musai sa o inmatriculeze de Romania.Asa ca pana la inmatriculare ii da numerele rosii pe o perioada de timp.Nu neaparat sa fie recent cumparata ci recent adusa in tara. Nu se mai circula cu numere straine la noi in tara.Cel putin asa stiu.

| FuriaGogoasei a răspuns:

Numere rosii = numere provizorii, daca zici ca masina este din Belgia, inseamna ca are numere provizorii, e pe o durata determinata, timp in care iti poti inmatricula masina.
. E adevarat si ca masinilie luate in leasing au numere rosii, la fel numere provizorii.