| huideni1845 a întrebat:

Ce inseamna S la cutia automata la audi a5?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La orice cutie automata, S inseamna Sport. Adica scoate tot ce poate din motor, si eventual intareste si suspensia, coboara garda, seteaza altfel sistemele de siguranta...

| OldSoul a răspuns:

Cutie semi-automata.

| OldSoul a răspuns (pentru OldSoul):

Am inteles gresit intrebarea, precizeaza exact modelul cutiei pentru a putea primi un raspuns corect.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Ca la orice cutie, sport

| gtr2rr3 a răspuns:

Pai poate daca dai in S ori treci in SPORT, ori mai sigur, schimbi manual, adica din S dai S+(trepte superioare) sau S-(trepte inferioare).