| iuli112 a întrebat:

Ce limitatoare exista la un scuter? ce scuter credeti ca ar trebui sa-mi cumpar?

Răspuns Câştigător
| TenZo a răspuns:

La un scuter exista un singur limitator si acela ar fi Limitatorul de Turatie. Acest limitator poate fi reglat manual. Reglarea acestui limitator cansta in faptul ca opreste scanteia la o anumita turatie ( adica daca il dai la mare " va consuma mai mult, dar va merge si mai tare si daca il dai la mic va consuma mai putin si se va misca mult mai greu')
O lista de scootere care imi plac mie si din cate am auzit despre ele sunt foarte bune af fi:
Gilera Runner(180cm3)
Kymco People(150cm3)
Kymco Agiliti(125cm3)
Kymco Dink sau Grand-Dink ( 150-250 cm3)
Yamaha MBK - (49 cm3)
Yamaha Aerox (49cm3)- merge bine tunat
Piaggio Carnaby 250
Nu te sfatuiesc sa iti cumperi scutere fabricate in China cum ar fi(Go Pop, Rich Sport,Sampo, Baotian, First Bike sau Dhs)

1 răspuns:
| Mariuuss a răspuns:

Ia-ti un scuter Aprilia factory, este o bijuterie, arata genial k model, bord de 120 electronic si il poti lua second hand, eu asa l-am gasit, si in legatura cu cele chinezesti, 1 sa ai noroc sa fie bun
2 sa il iei noi ca sa tina
3 trebuie sa ai grija de ele
dar tot se duc apa sambetei pentru ca nu sunt rezistente happy incearca sa gasesti ceva de firma second hand, iti mai dau un model suzuki katana, mai bine iei cv de firma second hand decat o chinezarie nouo, BAFTA IN GASIREA UNUI SCUTER BUN!